Nagyarányú junior győzelem a Fehérvár ellen

Ipress Center-Vác  —  Alba Fehérvár KC  34-21 (18-9)

Vác: MIKLÓS – BAGI 6, BATÓ 8(1), SZIRÁKI 4, FABÓ 6, KÁCSOR 4, KOVÁCS. Csere: Gergely – Soós, Páll, MOLNÁR 1, Tarján 1, Krafcsik, Helembai 1(1), BISZÁK 3.
Kiállítások: 6 illetve 4 perc
Büntetők: 2/2 illetve 4/2

Ottó Katalin: Az öltözőben megbeszéltek szerint, fegyelmezetten, koncentráltan kezdtük a találkozót. Sziráki Bogi profin irányította a csapatot. Változatos támadójátékunk kiváló helyzetfelismeréssel párosult. Kácsor Gréti minden megmozdulása veszélyt jelentett az ellenfél kapujára, négy gólja mellett nyolc gólpasszt adott és büntetőt, kiállítást harcolt ki. A félidő derekáig csupán minden harmadik gólunkra érkezett válasz. (25.perc:17-6). A kezdősor minden tagja dicséretet érdemel megbízható védőmunkájáért. A szünetben csak apró pontatlanságokra kellett felhívnom a figyelmet. A második félidő kezdődobása után Kácsor Gréti volt a szemfüles, aki észrevette, hogy a vendégek kapusa nem érkezett meg, így 18 méterről az üres kapuba talált. Majd 2-3 támadásunk ráment, amíg alkalmazkodni tudtunk a Fehérvár új védekezési taktikájához, de Sziráki Bogi gyorsan megértette, mit találtam ki, így ismét beindult a játék. Bogival mindig könnyen megértjük egymást kiemelkedő játékintelligenciájának köszönhetően. Bagi Kata, illetve Fabó Kamilla aktív hozzájárulásával tovább növeltük előnyünket. (42.perc:27-12) Kata jó ütemű befutásai és Kamilla 100%-os helyzetkihasználása is említést érdemelnek. Bató Lili továbbra is ellentmondást nem tűrve használta ki a helyzeteit, és a védekezésünk sem lazult, amit a fal mögül Miklós Klaudia jó kapusteljesítménnyel támogatott. A cseresorból Molnár Regina már az első félidőben is jól csatlakozott a védelemhez. Biszák Aletta a második félidőben állt be és aktívan, bátran játszott, nagy lelkesedéssel és alázattal, csakúgy, ahogy edzésen szokta. Három gól lett a jutalma. Gratulálok a csapatomnak ehhez az eredményhez, nagyon fegyelmezetten, mégis kreatívan oldották meg a feladatukat. Nem mindig könnyű behúzni egy kötelező győzelmet, viszont ez ma egységes csapatmunkával kiválóan sikerült és végül talán nagyobb is lett a különbség annál, mint ami a két csapat között ténylegesen van.